
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Non-Compliant |
| Hold Current | 20 mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 11 mA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 700 mV |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 71 A |
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 600 V |
| On-State Voltage | 1.3 V |
| Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM | 100 µA |
| On-State Current | 8 A |
Stock: 686
Distributors
pcbx
Unit Price$0.69408
Ext.Price$0.69408
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.69408 | $0.69408 |
| 10 | $0.63609 | $6.36090 |
| 25 | $0.58294 | $14.57350 |
| 50 | $0.53424 | $26.71200 |
| 100 | $0.47804 | $47.80400 |
| 300 | $0.42775 | $128.32500 |
| 500 | $0.38276 | $191.38000 |
| 1000 | $0.36240 | $362.40000 |
| 3000 | $0.34312 | $1029.36000 |
| 5000 | $0.32487 | $1624.35000 |
